Zgodnie z oczekiwaniami firma z Cupertino wprowadziła do sprzedaży drugą generację Apple AirPods. Słuchawki bezprzewodowe otrzymały nowy czip H1, mocniejszą baterię, a także bezprzewodowe etui do ładowania.

Pojawienie się drugiej generacji Apple AirPods było kwestią czasu. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami słuchawki bezprzewodowe otrzymały czip H1 pozwalający na użycie komendy "Hey Siri". To nowość pozwalająca na wywołanie asystentki głosowej bez użycia rąk.

Poprawie uległ czas pracy na jednym ładowaniu. Apple twierdzi, że słuchawki będą mogły działać do 50% dłużej podczas rozmów. Akumulator powinien wytrzymać 5 godzin słuchania muzyki lub 3 godziny rozmów. Doładowanie za pomocą etui pozwoli na ponad 24 godziny pracy. Umieszczając słuchawki w etui na 15 minut będzie można wydłużyć ich działanie do 3 godzin w trybie słuchania lub 2 godzin w trybie rozmów.

Kolejną nowością jest bezprzewodowe etui ładujące. Nowa wersja współpracuje z ładowarkami w standardzie Qi. W razie potrzeby pozostawiono złącze Lightning. Nowe etui będzie współpracowało ze słuchawkami pierwszej generacji.

Cena Apple AirPods ze standardowym etui ładującym wynosi 799 złotych. Osoby, które zdecydują się na zakup słuchawek z bezprzewodowym etui muszą liczyć się z wydatkiem 999 złotych.

Cena samego etui ładującego będzie wynosić 389 złotych. Wszystkie wersje są już dostępne w sprzedaży, a czas oczekiwania wynosi od 3 do 5 dni roboczych.

Źródło: Apple