Piąta generacja iPada mini oraz nowej odsłony iPada Air działa w oparciu o procesor Apple A12 Bionic. Pierwsze testy wydajnościowe przeprowadzone w serwisie Geekbench sugerują, że tablety mają 3GB pamięci RAM, natomiast taktowanie zegarów jest identyczne, jak w najnowszych iPhone'ach.

Taktowanie procesora w tablecie Apple jest takie same jak w nowych iPhone'ach i wynosi 2.49 GHz. Odświeżony iPad Air oferuje 3GB pamięci RAM, czyli o 1GB mniej niż w iPadzie Pro. Aktualnie w ofercie Apple tylko najtańszy iPad dysponuje 2 GB pamięcią RAM. Tablet w teście jednego rdzenia uzyskał wynik 4806 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni zanotował 11 607 punktów.

Podobne specyfikacje i taktowanie zegara wskazują, że wydajność nie powinna odstawać zbyt mocno od wersji Pro. To dobra wiadomość dla osób szukających mocnego i jednocześnie tańszego tabletu.

Podobnymi wynikami prawdopodobnie będzie mógł się pochwalić iPad mini. Na oficjalne potwierdzenie musimy poczekać do momentu, jak pojawi się on oficjalnie w Geekbench.

Źródło: MacRumors