Niemal niezmieniony wygląd i nowe, mocniejsze podzespoły. Tak w skrócie można określić nowego iPada mini piątej generacji z 7,9-calowym ekranem Retina, który właśnie pokazało Apple.

iPad mini na pierwszy rzut oka wygląda jak swój starszy brat. Apple nie zdecydowało się na rewolucję. Ekran Retina o przekątnej 7,9 cala otrzymał wsparcie dla technologii True Tone. Na przednim panelu wciąż znajduje się czytnik linii papilarnych Touch ID. Urządzenie waży 300 gramów, natomiast obudowa ma grubość 6.1 mm. iPad mini podobnie jak iPad Air będzie współpracował z Apple Pencil. Niestety, ale amerykański producent nie przewidział klawiatury Smart Keyboard dla tego modelu, a szkoda.

Nowy iPad mini zyskał porządnego kopa jeśli chodzi o wydajność. Procesor Apple A12 Bionic według producenta jest 3-krotnie szybszy od iPada mini 4.

Małej zmiany doczekał się aparat. Podobnie jak w iPadzie Air dostaniemy 8-megapikselową matrycę i obiektyw ze światłem f/2,4. Z przodu zostanie umieszczona kamera 7 Mpix.

Tak naprawdę to koniec nowości, jakie pojawiły się w iPadzie mini. Bateria podobnie jak w 4 generacji ma wystarczyć na 10 godzin pracy.

Ceny nowego tabletu będą zaczynać się od 1899 złotych za wersję z 64GB pamięcią wewnętrzną. Do wyboru będzie jeszcze wersja 256GB (od 2699). W ofercie nie zabraknie iPada mini Wi-Fi + Cellular (od 2499)

Źródło: Apple