Samsung jest niekwestionowanym monopolistą na rynku ekranów OLED. Odpowiada on za dostarczenie wszystkich wyświetlaczy tego typu montowanych w iPhone'ach. Być może niedługo sytuacja ulegnie zmianie.

Serwis The Korea Herald poinformował dziś, że chiński producent ekranów OLED chce pozyskać od Apple zamówienia na swoje podzespoły. Dzięki temu byłby on drugim dostawcą potrzebnych paneli. Co więcej, producent ten inwestuje w technologię podobną do tej, którą wykorzystuje Samsung do produkcji swoich paneli. Podobno już Huawei zdecydował się zamawiać ekrany OLED u BOE.

Niewątpliwie pozyskanie drugiego dostawcy byłoby dla amerykańskiego producenta bardzo dobrym krokiem, ponieważ miałby on wtedy między innymi lepszą pozycję negocjacyjną. Dodatkowo zabezpieczy go to na wypadek ewentualnych problemów produkcyjnych Samsunga.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia wskazujące, że Apple liczy na LG Display w kwestii dostaw ekranów OLED, jednak do dnia dzisiejszego nic się wydarzyło w tym temacie.

Warto przypomnieć, że BOE dostarcza ekrany LCD montowane w iPadach oraz komputerach Mac.

Źródło: 9To5Mac


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.