Twitter zapowiedział dzisiaj aktualizację swojej aplikacji dla iOS, w której pojawi się szybki dostęp do przebudowanego widoku kamery. Dzięki temu szybkie dzielenie się zdjęciami czy filmami za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego będzie wreszcie łatwiejsze.

Obecnie aby zrobić zdjęcie bezpośrednio w aplikacji Twittera czy innych klientach tego serwisu, np. w Tweetbocie, trzeba utworzyć nową wiadomość i stuknąć w ikonę kamery. W sytuacji, w której użytkownik chce uchwycić ulotną chwilę, ten wielostopniowy proces był poważnym ograniczeniem, dlatego łatwiej jest po prostu uruchomić systemową aplikację.

Dzięki aktualizacji, która pojawi się w App Store w ciągu najbliższych dni, proces ten będzie o wiele łatwiejszy - wystarczy przesunięcie palcem w lewo po ekranie, by przełączyć się na widok z kamery właśnie i zrobić zdjęcie lub zarejestrować krótki film złożony z jednej lub większej liczby sekwencji wideo (tak, jak obecnie w aplikacji z poziomu tworzenia wiadomości). Dopiero wtedy użytkownik będzie mógł dopisać treść wiadomości, dodać lokalizację i opublikować ją na Twitterze. Wspomina wiadomość będzie teraz niejako dołączona do zdjęcia, a użytkownik będzie mógł także wybrać kolor jej tła. Nowy widok kamery nie pozwoli za to na dodawanie zdjęć lub filmów z biblioteki. To będzie wciąż możliwe w standardowy sposób, z poziomu tworzonej wiadomości. W pewnym stopniu nowa funkcja przypomina te znane choćby z takich serwisów i aplikacji jak Instagram czy Snapchat.

Twitter dla iOS w App Store:


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.