Twitter zapowiedział dzisiaj aktualizację swojej aplikacji dla iOS, w której pojawi się szybki dostęp do przebudowanego widoku kamery. Dzięki temu szybkie dzielenie się zdjęciami czy filmami za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego będzie wreszcie łatwiejsze.

Big 87a5de5e 93f9 4c5a a537 340b8f42c889

Obecnie aby zrobić zdjęcie bezpośrednio w aplikacji Twittera czy innych klientach tego serwisu, np. w Tweetbocie, trzeba utworzyć nową wiadomość i stuknąć w ikonę kamery. W sytuacji, w której użytkownik chce uchwycić ulotną chwilę, ten wielostopniowy proces był poważnym ograniczeniem, dlatego łatwiej jest po prostu uruchomić systemową aplikację.

Dzięki aktualizacji, która pojawi się w App Store w ciągu najbliższych dni, proces ten będzie o wiele łatwiejszy - wystarczy przesunięcie palcem w lewo po ekranie, by przełączyć się na widok z kamery właśnie i zrobić zdjęcie lub zarejestrować krótki film złożony z jednej lub większej liczby sekwencji wideo (tak, jak obecnie w aplikacji z poziomu tworzenia wiadomości). Dopiero wtedy użytkownik będzie mógł dopisać treść wiadomości, dodać lokalizację i opublikować ją na Twitterze. Wspomina wiadomość będzie teraz niejako dołączona do zdjęcia, a użytkownik będzie mógł także wybrać kolor jej tła. Nowy widok kamery nie pozwoli za to na dodawanie zdjęć lub filmów z biblioteki. To będzie wciąż możliwe w standardowy sposób, z poziomu tworzonej wiadomości. W pewnym stopniu nowa funkcja przypomina te znane choćby z takich serwisów i aplikacji jak Instagram czy Snapchat.

Twitter dla iOS w App Store: