Siri nie współpracowało dotąd z żadną aplikacją, którą mogliśmy pobrać z App Store. Teraz się to jednak zmieniło i Apple umożliwiło wykorzystanie swojego asystenta głosowego do wyszukiwania znajomych.

Znajdowanie znajomych możliwe jest dzięki aplikacji Find My Friends, wydanej przez Apple już kilka miesięcy temu. Teraz została ona zintegrowana z Siri, dzięki czemu po zapytaniu, gdzie znajduje się dana osoba, po chwili otrzymamy jej pozycję na mapie. Warunkiem jest wcześniejsze dodanie znajomego w aplikacji. Ponadto Find My Friends musi być zainstalowane na obu urządzeniach - wyszukującym i wyszukiwanym. Niestety, podobnie jak wszystkie inne usługi związane z mapami Google, znajdowanie znajomych za pomocą Siri możliwe jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Umożliwienie współpracy Siri z Find My Friends to znaczący krok Apple. Widać, że firma nie zamierza poprzestać na rozbudowywaniu dotychczasowych funkcji asystenta. Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości Apple udostępni deweloperom narzędzia, które pozwolą na integrację aplikacji firm trzecich z Siri. To bardzo dobra wiadomość - głosowa obsługa urządzeń z iOS ma wielki potencjał, a dzięki nowym programom będzie go można w pełni wykorzystać.

Źródło: Cult of Mac