Szkolna akademia zrealizowana przy pomocy profesjonalnego sprzętu i oprogramowania. Apple chwali się programem Music, Media and Entertainment Technology, dzięki któremu uczniowie przygotowali swoje autorskie piosenki i teledyski.

Na stronie firmy pojawiła się relacja z pokazu uczniowskiego „Playlist” - dorocznego wydarzenia w Huntington Beach Academy. Występy, utwory artystów oraz teledyski do nich zostały zrealizowane w ramach programu Music, Media and Entertainment Technology (MMET), a do produkcji wykorzystano oprogramowanie Apple - Logic Pro X do nagrania utworów i Final Cut Pro X do przygotowania teledysków.

Coroczne wydarzenie „Playlist” ostatnio odbyło się 15 lutego. Uczniowie pokazali 37 utworów, 13 z nich było autorskimi kompozycjami. Występny zrealizowano przy pomocy miksera cyfrowego Yamaha CL5 i iPada Pro. Młodzi artyści swoje prace przygotowywali wcześniej na MacBookach Pro i iMacach.

Poniżej znajduje się jeden z utworów wykonanych w ramach programu MMET, pozostałe produkcje dostępne są na kanale MMET Students na YouTube.

Źródło: Apple