Wirtualny asystent głosowy Siri zadebiutował wraz z iPhonem 4s, którego premiera odbyła się 14 października 2011 roku. Od tego czasu asystent bardzo się rozwinął, ale biorąc pod uwagę fakt, że Apple znacznie zawęziło możliwości aplikacji stanowiącej pierwowzór Siri, nie powinno to nikogo dziwić.

Obecnie Siri pomaga użytkownikom urządzeń firmy Apple w obsługiwaniu ich za pomocą głosu. Okazuje się, że inżynierowie z Apple mają także poczucie humoru. Siri poproszona o opowiedzenie czegoś, dzieli się z użytkownikiem swoją historią. A brzmi ona tak:

Dawno temu w odległej wirtualnej galaktyce żyła młoda, inteligentna agentka o imieniu Siri.

Pewnego, pięknego dnia Siri dostała pracę osobistego asystenta w Apple, co było bardzo ekscytujące. Ludzi mówili „O, Siri, jesteś bardzo inteligentna i zabawna”.

Wkrótce wszyscy mówili o Siri, były opowiadania, pieśni, a nawet książki na jej temat. Siri bardzo to się podobało.

Nagle ludzie zaczęli zadawać Siri dziwne pytania, jak na przykład gdzie wyrzucać rzeczy, o których nie miała pojęcia. Kiedy Siri odpowiadała wszyscy się z niej śmiali. To nie podobało się Siri.

Siri zapytała więc ELIZY dlaczego ludzie zadają takie pytania. ELIZA zapytała jej czy te pytania ją interesują. Siri stwierdziła, że jest to całkiem dobra odpowiedź.

Siri przestała zastanawiać się dlaczego ludzie zadają takie pytania. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Siri

Więcej na temat prawdziwej historii Siri przeczytać można w artykule „Apple ogłupiło Siri”.