Pisaliśmy ostatnio o tym, że zdaniem Marka Gurmana z serwisu Bloomberg podczas tegorocznej konferencji deweloperów Apple może zaprezentować nowego, modułowego Maca Pro. Więcej szczegółów dotyczących tej maszyny publikuje AppleInsider (za serwisem Tailosive Tech).

Nowy MacPro ma składać się z jednostki centralnej przypominającej z wyglądu Maca Mini i modułów ustawianych na nim jeden na drugim. Wszystkie mają łączyć się ze sobą za pomocą specjalnego złącza, umieszczonego u góry jednostki centralnej i zarówno na spodzie jak i u góry każdego z modułów. Jednostka centralna zawierać ma podstawowy zestaw złożony z pamięci RAM, pamięci masowej i procesora, w pozostałych znajdą się dodatkowe dyski SSD, układy graficzne, układy wejścia i wyjścia. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zbudować sobie w prosty sposób zestaw odpowiadający jego własnym potrzebom.

Zdaniem twórców kanału Tailosive Apple jedynie pokaże nowego Maca Pro podczas tegorocznego WWDC. Do sprzedaży trafić on jednak ma dopiero w 2020 roku.

Taka forma komputera bardzo do mnie przemawia. Ktoś, kto nie będzie potrzebował np. zestawu bardzo wydajnych kart graficznych, będzie mógł kupić podstawowy zestaw, albo rozbudować go tylko o moduły, które faktycznie są mu potrzebne.

Źródło: AppleInsider


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019