Pisaliśmy ostatnio o tym, że zdaniem Marka Gurmana z serwisu Bloomberg podczas tegorocznej konferencji deweloperów Apple może zaprezentować nowego, modułowego Maca Pro. Więcej szczegółów dotyczących tej maszyny publikuje AppleInsider (za serwisem Tailosive Tech).

Big 9584793e fe2e 4830 bc1f 046a4daa031e

Nowy MacPro ma składać się z jednostki centralnej przypominającej z wyglądu Maca Mini i modułów ustawianych na nim jeden na drugim. Wszystkie mają łączyć się ze sobą za pomocą specjalnego złącza, umieszczonego u góry jednostki centralnej i zarówno na spodzie jak i u góry każdego z modułów. Jednostka centralna zawierać ma podstawowy zestaw złożony z pamięci RAM, pamięci masowej i procesora, w pozostałych znajdą się dodatkowe dyski SSD, układy graficzne, układy wejścia i wyjścia. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zbudować sobie w prosty sposób zestaw odpowiadający jego własnym potrzebom.

Zdaniem twórców kanału Tailosive Apple jedynie pokaże nowego Maca Pro podczas tegorocznego WWDC. Do sprzedaży trafić on jednak ma dopiero w 2020 roku.

Taka forma komputera bardzo do mnie przemawia. Ktoś, kto nie będzie potrzebował np. zestawu bardzo wydajnych kart graficznych, będzie mógł kupić podstawowy zestaw, albo rozbudować go tylko o moduły, które faktycznie są mu potrzebne.

Źródło: AppleInsider