Temat baterii w naszych iPhone'ach powraca jak bumerang praktycznie podczas każdej premiery kolejnych modeli. Na temat sposobów na wydłużenie pracy na jednym ładowaniu pisałem we wpisie Jak poprawić czas pracy iPhone'a na baterii. Ostatnio w sieci pojawił się wpis zatytułowany I Used an iPhone X for a Year and Had 99% Battery Health – Here’s How I Did it w którym autor twierdzi, że po roku korzystania z telefonu zachował 99% sprawności baterii i podaje w jaki sposób tego dokonał.

Okazuje się, że niewielka zmiana nawyków użytkowania może mieć pozytywny wpływ na stan baterii iPhone'a. Zwykle uważa się, że jest to najlepsza i najczęstsza praktyka ładowania baterii iPhone'a: odłączyć telefon od ładowarki rano i podłączyć go z powrotem przed pójściem spać, gdy bateria jest już prawie całkiem rozładowana. Okazuje się, że takie traktowanie baterii wcale nie jest dla niej dobre.

Poniżej znajdziecie kilka punktów, których stosowanie ma zapewnić Waszym bateriom długi żywot.

Uwaga: Wszystkie wskazówki mają zastosowanie i są skuteczne, jeśli używasz oryginalnego lub certyfikowanego przez MFi kabla Lightning i ładowarki lub bezprzewodową ładowarkę z certyfikatem Qi.

Aby sprawdzić stan baterii swojego iPhone'a, wybierz Ustawienia > Bateria > Stan baterii.

  • Kiedykolwiek prowadzisz rozmowę przez swojego iPhone’a wysyłasz z niego wiadomości tekstowe lub sprawdzasz media społecznościowe, pamiętaj by był odłączony, chyba, że koniecznie musisz to zrobić w trakcie ładowania.

  • Jeśli nie korzystasz z iPhone'a i znajdujesz się w pobliżu źródła zasilania, niezależnie od tego, czy jest ono przewodowe, czy bezprzewodowe skorzystaj z niego aby podładować telefon. Elektrony w twojej baterii lubią się poruszać, więc nie zostaną uszkodzone.

  • Nie martw się o "przeładowanie" baterii. Zarządzanie energią w iPhone jest inteligentne i w odpowiednim momencie przestanie ładować akumulator przełączając się na zasilanie prądem zmiennym. Innymi słowy: można go zostawić podłączonego na wiele godzin (np. na całą noc).

  • Wybierasz się gdzieś i masz ładowarkę samochodową? Podłącz iPhone'a podczas jazdy.

  • Jeśli nie ma takiej konieczności postaraj się, aby bateria nie spadała poniżej poziomu 75%

  • Jeśli rozładujesz baterię postaraj się ją doładować tak szybko, jak to możliwe. Całkowicie rozładowana bateria może ulec szybszemu utraceniu żywotności.

  • Jeżeli często bywasz poza domem czy innym miejscem z dostępem do prądu to noś ze sobą Power Bank.

  • Umieść bezprzewodowe ładowarki w miejscach w których często przebywasz. Dopóki znajdują się one w zasięgu ręki, możesz mieć iPhone'a zawsze w pełni naładowanego.

  • Nie ładuj iPhone'a w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jeśli jest za zimno, umieść go w etui lub kieszeni podczas ładowania, aby utrzymać go w strefie "temperatury pokojowej". Jeśli jest za gorąco, utrzymuj odpowiednią wentylację.

Muszę się przyznać, że sam nie stosuję wszystkich podanych tutaj wskazówek - zwłaszcza tej o nie dopuszczaniu do rozładowania baterii poniżej 75% - osobiście staram się ładować telefon gdy bateria osiągnie stan około 30-40% a i to nie zawsze się udaje oraz tej aby nie korzystać w telefonu w czasie gdy go ładujemy.

A jakie Wy macie sposoby na dbanie o baterie w swoich telefonach?

Źródło: wccftech.com zdjęcie: iDownloadBlog