Wczoraj w sieci pojawiły się doniesienia związane z potencjalną marcową konferencją. Informacja ta jest jednak sprzeczna z dzisiejszą publikacją Johna Paczkowskiego z BuzzFeedNews.

Zdaniem autora, którego „ podejrzewa się” o bliskie relacje z amerykańskim gigantem, konferencja Apple odbędzie się 25 marca. Podczas tego wydarzenia ma zostać zaprezentowany nowy serwis subskrypcyjny, który będzie umożliwiał użytkownikom dostęp do różnych publikacji. Miesięczny abonament został podobno wyceniony na 10 dolarów amerykańskich. Co ciekawe Apple na każdej subskrypcji ma zarabiać 5 dolarów, natomiast pozostała część opłaty będzie trafiała do wydawców. Dostęp do serwisu będzie możliwy z poziomu systemowej aplikacji News. Na razie nie wiadomo w jakich krajach będzie on od razu dostępy. Niemal na pewną będą to Stany Zjednoczone, a być może usługa trafi również do Kanady, Australii oraz do Wielkiej Brytanii. W tych krajach dostępna jest aplikacja News.

John twierdzi, że nie powinniśmy spodziewać się prezentacji nowych urządzeń takich jak odświeżone słuchawki AirPods czy iPady. Nie wiadomo jednak, czy Apple podczas tego wydarzenia zaprezentuje matę ładującą AirPower.

Źródło: BuzzFeedNews