Pisaliśmy wczoraj o tym, że niektóre popularne aplikacje dla systemu iOS rejestrują to w jaki sposób użytkownicy korzystają z ich interfejsu. Podczas nagrywania system bez wiedzy użytkowników przechwytuje również ich prywatne dane. Głos w sprawie zabrał dziś rzecznik prasowy firmy Apple.

Big 151ef027 8bd3 4b3f 9210 bbfbce9e5b0a

Apple poinformował twórców aplikacji, że zastosowanie mechanizmu służącego do nagrywania ekranu musi być jednoznacznie zakomunikowane użytkownikom i wymaga ich zgody. W innym przypadku nie może być stosowany. Deweloperzy mają bezwłocznie podjąć działania w celu spełnienia wymagań firmy z Cupertino.

Co więcej, aplikacja korzystająca z rozwiązania Glassbox zapewniać ma wizualną informację wyświetlaną w trakcie trwania nagrywania ekranu, na przykład w postaci niewielkiej czerwonej ikony w lewym górnym rogu ekranu.

Rzecznik Glassbox poinformował serwis MacRumors, że ich rozwiązanie działa na korzyść deweloperów oraz użytkowników aplikacji, bo dzięki niej programy dostosowywane są do wymagań i nawyków korzystających z nich osób. Firma nie zapomina o ochronie prywatnych danych i dba o ich bezpieczeństwo, m.in. poprzez maskowanie, a żadne dane nie są udostępniane stronom trzecim.

Źródło:MacRumors