Facebook udostępnił aktualizację swojej aplikacji WhatsApp. Do najnowszej wersji opisanej jako 2.19.20 zostało wprowadzone biometryczne zabezpiecznie, dzięki któremu, żeby dostać się do zawartości programu, należy skorzystać z Face ID lub z Touch ID.

W celu włączenia biometrycznej weryfikacji, należy uruchomić aplikację, wejść do jej ustawień, a następnie nacisnąć na zakładkę Konto. W kolejnym kroku wystarczy wejść w katergorię Prywatność i wybrać Blokada ekranu. W tym miejscu można zdecydować czy przy uruchomieniu aplikacji, powinien zostać aktywowany skaner biometryczny. Dodatkowo można ustawić po jakim czasie od momentu wyjścia z programu, ma się on blokować. Dostępne są cztery warianty - natychmiast, po 1 minucie, po 15 minutach lub po godzinie.

WhatsApp dla iOS z Face ID i Touch ID

Należy pamiętać, że omawiany program dostępny jest jedynie dla iPhone'a z systemem iOS 8 lub wyższym. Zarówno iPad jak i iPod nie są wspierane.

WhatsApp można pobrać za darmo z App Store.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019