Płyty DVD odchodzą już powoli do przeszłości, dlatego warto zrzucić posiadaną bibliotekę do pamięci masowej w komputerze. Filmy i inne multimedia będą nie tylko łatwo dostępne w każdej chwili, kiedy będą potrzebne, ale także zajmą mniej miejsca. Kolekcja DVD, zajmująca często sporo miejsca będzie mogła trafić do pudła na szafie lub pawlaczu. Żeby jednak filmy czy obrazy płyt trafiły do pamięci naszego komputera, iPhone'a, iPada, smartfona lub tabletu z Androidem czy na sieciowy dysk NAS, potrzebny jest dobry program, który pozwoli na ich zgranie. Tutaj wybór jest tylko jeden. Od lat najlepszym programem tego typu jest MacX DVD Ripper Pro.

Teraz możecie znowu zgarnąć go za darmo i wygrać iPad Pro po wypełnieniu krótkiej ankiety na stronie producenta.

Zanim pojawił się MacX DVD Ripper Pro częstym problemem były błędy, którymi kończyły się próby zgrywania zawartości DVD na dysk komputera, od niewiele mówiących błędów wejścia/wyjścia, bad sektorów na płycie, zakłóceń obrazu i dźwięku w zgranym materiale, niezsynchronizowanej ścieżce audio, błędach wynikających z nieznalezienia wymaganych plików po nieobsługiwane formaty czy pojemność płyty przekraczającą 40 GB. Same programy służące do zgrywania zawartości DVD na dysk często ulegały awarii podczas tego procesu, co czyniło go żmudnym i uciążliwym.

Wszystkie te problemy rozwiązuje właśnie MacX DVD Ripper Pro. Aplikacja oferuje największe wsparcie jeśli chodzi o płyty DVD. Za jej pomocą zripować można płyty DVD każdego typu, w tym te niepopularne Pozwala także na zgrywanie obrazów ISO na dysk komputera w różnych formatach. Program usuwa wszystkie możliwe zabezpieczenia z płyt DVD (CSS, kody regionalne, RCE, Sony ARccOS, DIsney Fake i inne).

MacX DVD Ripper jest jedyną tego typu aplikacją, która wykorzystuje w pełni akcelerację sprzętową Level 3 Intela. Korzysta także z CUDA/NVENC Nvidii oraz akceleracji sprzętowej opracowanej przez AMD. Dzięki temu zgrywanie zawartości DVD jest znacznie szybsze niż w przypadku innych programów tego typu.

Program umożliwia zgrywanie i konwersję do wybranych formatów (m.in. MP4, H.264, MOV, M4V, QT, AVI, MPEG, FLV, MKV, M4V, MTS, M2TS, ISO, MP3, AAC, AC3). Pozwala także na wybranie rozmiaru pliku wynikowego na potrzeby urządzeń mobilnych. To z resztą nie koniec jego możliwości. Płyty DVD i obrazy ISO można ripować także celem publikacji filmu w serwisach YouTube, Vimeo czy Facebook. Za jego pomocą zgrywać można także płyty zabezpieczone przed kopiowaniem.

Pełną wersję programu MacX DVD Ripper Pro można kupić tutaj, dostając dodatkowo za darmo aplikację MacX MediaTrans (manager danych zgromadzonych na iPhonie).