Mam mieszane uczucia związane z możliwością automatycznego uzupełniania danych - login oraz hasło - w witrynach internetowych w systemie macOS. Z jednej strony jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba pamiętać tych danych, a z drugiej nie jest to zbyt bezpieczna metoda. Przydałaby się opcja, żeby w laptopach z Touch ID można było autoryzować dostęp do tych danych poprzez odcisk palca.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie. W najnowszej becie macOS 10.14.4 pojawiła się możliwość włączenia autoryzacji uzupełniania danych służących do logowania na stronach internetowych. Opcję tą będzie trzeba włączyć w preferencjach systemowych w zakładce Touch ID.

Touch ID Safari w macOS 10.14.4

Moim zdaniem jest to rewelacyjna wiadomość i mam nadzieję, że Apple zacznie mocniej integrować system z tą metodą weryfikacji. Na ten moment możliwość ta jest bardzo ograniczona. Czytnik można wykorzystać przy odblokowaniu Maca, płatnościach Apple Pay oraz przy zakupach w Mac App Store oraz iTunes. Opcja ta dostępna jest również na przykład przy dostępie do pęku kluczy.

Dajcie znać co myślicie o tej zmianie. Korzystacie z Touch ID w swoich MacBookach?

Źródło: MacRumors