Jak donosi Bloomberg, do Apple dołączył niedawno Soonho Ahn, który do tej pory pracował jako wiceprezes ds. innowacji i akumulatorów nowej generacji w firmie Samsung SDI.

SDI to spółka córka firmy Samsung, która odpowiedzialna jest za rozwój baterii wykorzystywanych w smartfonach. SDI była pracodawcą Ahn’a przez ostatnie trzy lata. Wcześniej pracował w firmach Next Generation Batteries R & D i LG oraz pełnił funkcję profesora na Wydziale inżynierii energetycznej i chemicznej w Ulsan National Institute of Science and Technology w Korei Południowej.

Co ciekawe, Apple w przeszłości korzystało z akumulatorów produkowanych przez Samsunga, ale firma z Cupertino od pewnego czasu pracuje nad zmniejszeniem uzależnienia się od firm zewnętrznych, organizując produkcję komponentów we własnym zakresie.

Warto dodać, ze według wcześniejszych doniesień, Apple pracuje nad własnymi wyświetlaczami MicroLED, modemami LTE oraz procesorami wykonywanymi w architekturze ARM dla komputerów Mac.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019