Za sprawą serwisu DigiTimes wracają spekulacje dotyczące nowego modelu w pełni bezprzewodowych słuchawek AirPods. Nowy model ma się pojawić w pierwszej połowie bieżącego roku. AirPods 2 mają także być wyposażone w funkcję monitorowania zdrowia.

O możliwości dodania tego typu funkcji do słuchawek AirPods mówi się już od jakiegoś czasu. Pisał o tym m.in. Bloomberg, który wspominał o droższej wersji pro słuchawek AirPods, które mogłyby być wyposażone w czujniki biometryczne monitorujące różne parametry życiowe. Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka modeli słuchawek przewodowych i bezprzewodowych, które m.in. mierzą puls (choćby opisywane na łamach MyApple słuchawki Jabra).

Nie wiadomo jednak co dokładnie miałoby się w takich słuchawkach znaleźć i czy funkcje te dublowałyby się z tymi w zegarku Apple Watch. Z drugiej jednak strony nie każdy użytkownik iPhone'a korzysta z zegarka, za to niemal na pewno korzysta ze słuchawek. Umieszczenie w nich jakichś prostych czujników monitorujących np. tętno, miałoby więc sens w szerszym kontekście działań Apple na szeroko pojętym rynku zdrowia i zdrowego stylu życia.

Źródło: 9To5Mac


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.