Apple udostępniło oficjalną wersję watchOS 5.1.3. System opisano jako build 16S535. Należy pamiętać, że przeprowadzenie EKG serca jest możliwe jedynie na tegorocznych zegarkach Apple Watch.

Aktualizacja zawiera udoskonalenia oraz poprawki błędów. O ewentualnych nowościach będziemy Was informować. Warto przypomnieć, że poprzednia wersja wprowadziła między innymi nowe komplikacje tarcz, aplikację EKG na Apple Watcha series 4 oraz możliwość określenia, czy tętno wskazuje na migotanie przedsionków (poważny rodzaj arytmii), czy jest sinusoidalny (serce bije w normalnym rytmie).

W celu pobrania systemu należy w iPhonie uruchomić aplikację Watch, wejść odpowiednio w Ogólne i Uaktualnienia. Żeby wgrać aktualizację, trzeba podłączyć zegarek do ładowarki i mieć naładowany akumulator w co najmniej 50 procentach.

Lista kompatybilnych zegarków:

  • Apple Watch series 1
  • Apple Watch series 2
  • Apple Watch Nike+ (2/3/4 generacja)
  • Apple Watch series 3
  • Apple Watch series 4

Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.