Już niedługo, podczas konferencji Unpacked w San Francisco Samsung zaprezentuje swój najnowszy model flagowego smartfona z serii Galaxy. Tymczasem pojawiły się już nieoficjalne wyniki testów tego smartfona przeprowadzone w benchmarku Geekbench. Jeśli są prawdziwe i do przeprowadzenia testów faktycznie użyto niezaprezentowanego jeszcze oficjalnie smartfona Samsunga, to oznacza, że będzie on - przynajmniej w testach - wyraźnie słabszy od iPhone'a XS. Wyniki te opublikował serwis Slashleaks.

Wynika z nich nie tylko to, że najnowszy smartfon Samsunga będzie słabszy od iPhone'a XS, ale i to, że procesor Snapdragon 855 jest mniej wydajny od układu A12. Urządzenie oznaczone jako SM-G975U (prawdopodobnie Galaxy S10+) uzyskało w testach Geekbench odpowiednio 3413 (single core) i 10256 punktów (multi-core). Dla porównania iPhone XS z układem A12 uzyskał 4797 i 11264 punkty.

Oczywiście należy do tych wyników podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu. Może się bowiem okazać, że najnowszy smartfon Samsunga będzie wypadał w testach lepiej. Pamiętać też trzeba, że Apple projektuje zarówno system operacyjny jak i procesory, które znajdują się w urządzeniach mobilnych. Są one więc niejako szyte na miarę, stąd też całość może być bardziej wydajna.

Źródło MacRumors