BMW zorganizowało w Las Vegas pokaz swojego nowego SUV-a, czyli modelu X7. Mieliśmy okazję przejechać się samochodem po specjalnym torze, który pozwalał między innymi na zaprezentowanie możliwości systemu xDrive. Nagranie z przejazdu możecie zobaczyć poniżej.

BMW chwaliło się między innymi sztywnością konstrukcji – nawet gdy samochód opierał swój ciężar tylko na trzech kołach, otwarcie drzwi było bezproblemowe i nie dało się zauważyć żadnych naprężeń. Duże wrażenie zrobił również system multimedialny, który pozwalał zobaczyć obszar przed samochodem dzięki zastosowaniu szerokokątnej kamery. Umożliwiał również sprawdzenie takich parametrów, jak poziom nachylenia samochodu – zarówno względem osi pionowej, jak i poziomej.

BMW X7 to komfortowy samochód, który potrafi pomieścić do siedmiu osób. Trzeci rząd foteli jest jednak składany, przez co wymiary bagażnika można powiększyć do 326 litrów. Samochód trafi do sprzedaży w marcu tego roku w trzech wersjach silnikowych: xDrive30d (265 KM), X7M50d (400 KM), a także xDrive40i (340 KM).