Tim Cook udzielił niedawno wywiadu telewizji CNBC, w którym nie tylko bronił nowych iPhone'ów i wyników ich sprzedaży, ale wspomniał m.in. o planach Apple na bieżący rok. Są one jego zdaniem bogate i związane są przede wszystkim z nowymi usługami.

Cook wspomniał, że w tym roku Apple zaprezentuje kilka nowych usług, nad którymi firma pracowała przez ostatnich kilka lat. I choć nie podał on więcej szczegółów, to z pewnością jednym z nich będzie usługa VOD. Od lat piszemy o kolejnych serialach i filmach powstających na zamówienie Apple oraz o łowieniu przez firmę kolejnych znanych nazwisk i talentów odpowiedzialnych za tego typu produkcje.

Zapytany o coraz większe zaangażowanie Apple w rynek zdrowia wspomniał, że kiedy w przyszłości oceniać się będzie wkład Apple w ludzkość. To największy, jego zdaniem, będzie właśnie w obszarze zdrowia. Apple stale go rozwija i nie ogranicza tylko do zegarka Apple Watch. Są to także platformy ResearchKit i CareKit. Zwiększenie wysiłków Apple na tym polu wydaje się słuszne, rynek zdrowia jest bowiem jednym z najbardziej dochodowych.

Źródło CNBC


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple