Fibaro to marka specjalizująca się w rozwiązaniach do inteligentnego domu. W tym roku na targach CES producent zaprezentował nową dedykowaną aplikację, a także całą linię gniazd i akcesoriów.

Fibaro Home Center została stworzona z myślą o kontrolowaniu i zarządzaniu całą linią produktów do inteligentnego domu. Aplikacja działa z centralą Home Center 2 oraz Home Center Lite. Łatwy w obsłudze interfejs zawiera krótkie podsumowanie, aktualny status wszystkich urządzeń, który pozwala na sprawdzenie, czy wszystko działa tak, jak powinno.

Uczenie maszynowe obecne w aplikacji, a także inteligencja predykcyjna zbierają dane z poszczególnych urządzeń i tworzą sugestie dla użytkownika na podstawie jego codziennych zachowań. Nawet gdy przypadkowo zostanie włączona lampka, to aplikacja o tym natychmiast powiadomi.

W Fibaro Home Center nie zabraknie dedykowanych profili pozwalających na dostosowanie do konkretnej pory dnia. Przez aplikację jest wspierana również Siri, Amazon Alexa i Google Assistant.

Fibaro wprowadziło także do swojej oferty nową linię gniazdek i akcesoriów. Seria Walli niestety nie współpracuje z protokołem Apple Homekit. Te modele wspierają jedynie system Z-Wave.

Źródło: 9to5Mac