Kontroler iCade do iPad'a rozpoczął swoje życie jako żart na prima-aprilis. Finalnie jednak skończy na sklepowych półkach, na dodatek w aż trzech wersjach.

iCade Core - ten kontroler bardzo przypomina swój pierwowzór, został jednak pozbawiony "kabinki" dookoła urządzenia. Kontroler działa z iPadem, iPhone'em oraz z iPodem touch. iUrządzenie można połączyć z iCade Core za pomocą Bluetooth lub wpiąć je do docka znajdującego się w kontrolerze, który podczas gry będzie ładował nasze urządzenie. Cena kontrolera nie jest jeszcze znana.

iCade Mobile - stworzony dla iPhone'a i iPoda touch kontroler, otacza urządzenie po bokach sprawiając wrażenie grania na normalnej konsoli mobilnej typu Sony PSP lub Nintendo DS. z kontrolerem nasz telefon lub iPod może połączyć się za pośrednictwem Bluetooth. Przewidywana cena iCade Mobile to $79.99, kontroler ukaże się w sprzedaży wiosną.

Poniżej filmik wykonany przez serwis Engadget:

iCade Jr. - jest to pomniejszona wersja oryginalnej wersji iCade. Kontroler specjalnie stworzony dla iPhone'a i iPod'a Touch po to by gracz poczuł się jakby stał przed automatem do gry typu ARCADE. Oprócz przycisków z przodu ma on także 4 przyciski z tyłu. Kontroler pozwala na granie na iUrządzeniu w poziomie jak i w pionie.[ATTACH=CONFIG]10266[/ATTACH] Ta wersja tak jak oryginał oferuje podłączenie za pomocą docka. Wiosną iCade Jr. będzie sprzedawany w cenie $49.

LISTA GIER KOMPATYBILNYCH Z KONTROLERAMI

źródło: MacRumors