Na rynku dostępnych jest coraz więcej smartfonów wyposażonych w moduł ładowania indukcyjnego. Popularność tej metody wynika przede wszystkim z jej wygody. Telefon odkłada się bowiem na specjalną tackę bez zaprzątania sobie głowy szukaniem ładowarki i odpowiedniego kabla. Równie proste jest zakończenie ładowania. Wystarczy po prostu podnieść telefon. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej urządzeń tę metodę ładowania wspiera. Coraz częściej w biurze lub domu znajduje się nie jeden, a więcej smartfonów, które można ładować indukcyjnie właśnie w ten sposób. To może oznaczać, że potrzebna będzie nie jedna, a więcej ładowarek indukcyjnych. Rozwiązaniem tego problemu jest podwójna ładowarka indukcyjna Freedy Flex 10 W Dual Wireless Charging.

Urządzenie posiada minimalistyczny design, dzięki czemu świetnie wkomponowuje się w przestrzeń biurową, ale też pasuje do domowych mebli. Stylowy wygląd zapewnia mu połączenie czarnego, dobrej jakości tworzywa sztucznego z niewielkim aluminiowym panelem, w którym znalazły się dwie diody sygnalizujące ładowanie (kolor czerwony) lub naładowanie (kolor zielony) jednego lub dwóch urządzeń. Miejsca, w których znajdują się moduły ładowania indukcyjnego, zostały oznaczone za pomocą krzyżyków. Ułatwiają one odpowiednie położenie urządzenia do ładowania. Zasięg ładowania indukcyjnego wynosi 5 mm, działa więc ono w większości przypadków, kiedy smartfon znajduje się w dodatkowej obudowie ochronnej. Urządzenie posiada także odpowiednie zabezpieczenia przed wyższym niż przewidziane napięciem prądu i przegrzewaniem. Wykrywa także obiekty, które nie wspierają ładowania indukcyjnego.

Freedy Flex umożliwia szybkie ładowanie z mocą 10 watów urządzeń, które je wspierają. Pozwala także na szybkie ładowanie iPhone'ów XS, XS Max i XR z mocą 7,5 W. Dołączona do zestawu ładowarka sieciowa rozwiązuje problem z doborem tego elementu. Dzięki temu można mieć pewność, że nowe iPhone'y czy smartfony Samsunga faktycznie ładowane będą odpowiednio szybko.

Freedy Flex 10 W

Kompletny zestaw (nie trzeba szukać odpowiedniej ładowarki), szybkie ładowanie indukcyjne z mocą 7,5 W oraz 10 W, a także minimalistyczny design oraz cena to niewątpliwie zalety tego urządzenia.

Ładowarka Freedy Flex 10 W Dual Wireless Charging Pad dostępna jest w ofercie sklepu Zadbane Gadżety w cenie 319,00 zł.

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 4/2018

Pobierz MyApple Magazyn nr 32/2018