Kilka dni temu serwis BusinessInsider przytoczył ciekawy fragment rozmowy z Noamem Bardinem, CEO Waze, usługi społecznościowej nawigacji samochodowej z informacjami radarach, kontrolach prędkości, która w 2013 roku została kupiona przez Google. Okazuje się, że w Waze od tego czasu świętuje się Dzień Tima Cooka.

19 września 2012 roku Apple udostępniło iOS 6. W systemie tym zrezygnowano z map Google na rzecz własnego rozwiązania. Mapy Apple okazały się być porażką, były niedokładne i nie zawierały właściwie żadnych przydatnych informacji. Sytuacja była do tego stopnia zła, że 28 września 2012 roku Tim Cook opublikował otwarty list do użytkowników, w którym obiecał wprowadzenie poprawek, polecał też alternatywne rozwiązania, w tym właśnie Waze. To właśnie rocznica tego wydarzenia świętowana jest w Waze jako Dzień Tima Cooka.

To właśnie katastrofa związana z mapami Apple pozwoliła Waze rozwinąć skrzydła, a serwis zyskał na popularności, co w efekcie doprowadziło do jego kupna przez Google i zapewnienia mu dalszego rozwoju.

Źródło: Business Insider