Przedmioty należące do współzałożyciela Apple to nie tylko wspaniałe wspomnienia fanów marki, ale także wielki biznes. Nowego właściciela tym razem znalazła wizytówka Jobsa.

Dokładnie 6259 dolarów wydał nowy nabywca wizytówki ówczesnego prezesa zarządu Apple Computer Inc. Wizytówka zawiera tęczowe logo Apple i adres 20525 Mariani Avenue, budynku znajdującego się po drugiej stronie ulicy od kampusu Apple Infinite Loop w Cupertino.

Co ciekawe wizytówka nie zawiera żadnego odręcznego zapisku, a tym bardziej podpisu Jobsa. Początkowo jej wartość szacowano na około 500 dolarów i właśnie za taką kwotę została wystawiona na aukcję. Okazało się, że chęć jej posiadania jest warta wielokrotnie więcej.

To nie jedyna pamiątka po poprzednim CEO Apple jaka została ostatnio zlicytowana. Licytacji poddano ostatnio pierwsze wydanie kultowego magazynu „Macworld” z 1984 roku. Podpisany przez Jobsa egzemplarz sprzedano za niespełna 48 tysięcy dolarów. Na początku tego roku sprzedano także kwestionariusz zatrudniania wypełniony w 1973 roku przez Jobsa. Nowy nabywca wydał na niego 174 757 dolarów.

Źródło: MacRumors


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple