Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By zachęcić graczy do korzystania z niego zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Pierwszą z nich jest Subnautica.

Subnautica to gra survivalowa z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w niej w kosmicznego rozbitka, którego kapsuła ratunkowa wylądowała po środku oceanu na obcej planecie. Naszym zadaniem jest utrzymanie się przy życiu, co wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Mimo iż świat gry Subnautica na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kolorowego, wesołego i przyjaznego, to jednak skrywa on także wiele niebezpieczeństw. By przetrwać będziemy musieli m.in. zbierać różnego rodzaju surowce, wytwarzać przedmioty, rozbudowywać bazę i walczyć z czającymi się w głębinach podwodnymi stworzeniami (w grze dostępne są też alternatywne tryby rozgrywki, dzięki którym możemy ułatwić bądź utrudnić sobie zadanie).

Gra Subnautica dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Epic Games Store. Promocja ta trwać będzie do 27 grudnia. Dzień później w tym samym sklepie zostanie natomiast udostępniona za darmo świetna platormówka Super Meat Boy (nie wiadomo jednak, czy również będzie dostępna w wersji dla macOS). Epic Games Store zamierza udostępniać nowe darmowe gry co dwa tygodnie, przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy.


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple