Orange oficjalnie ogłosił, że od dziś jego klienci mogą korzystać z technologi eSIM. Na razie wirtualną kartę SIM można dodać jedynie do iPhone'a XR, XS oraz modelu XS Max. Na początku przyszłego roku również do smart zegarków będzie można dodać te karty.

Dzięki obowiązującej promocji użytkownicy mogą dokonać pięciu wymian fizycznej karty na wersję wirtualną za darmo w jednym miesiącu (okresie rozliczeniowym). Dodatkowo bezkosztowo będzie można wymienić kartę eSIM na inną cyfrową. Natomiast powrót do plastikowej karty będzie związany z dokonaniem odpowiedniej opłaty - 25 złotych.

Z technologi eSIM mogą skorzystać osoby z umowami abonenckimi (klienci indywidualni oraz biznesowi) oraz Ci, którzy korzystają z kart typu pre-paid.

Warto pamiętać, że w przypadku usunięcia karty wirtualnej z telefonu nie będzie można jej odzyskać. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku zniszczenia lub kradzieży urządzenia.

Dodanie karty eSIM do telefony polega na zeskanowaniu specjalnego kodu QR. W tym celu należy wejść odpowiednio do Ustawień systemowych, Sieci komórkowej oraz wybrać Dodaj plan sieci komórkowej. Ciekawostką jest, że na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM.

Orange Polska proponuje klientom najnowsze innowacje technologiczne. Cieszę się, że jako pierwszy polski operator możemy zaproponować korzystanie z eSIM, czyli wirtualnej karty SIM. Od dziś to rozwiązanie jest dostępne w wybranych modelach smartfonów, ale przygotowujemy się do wdrożenia eSIM na kolejnych urządzeniach – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.