Youtuber prowadzący kanał PhoneBuff postanowił sprawdzić wydajność najnowszego flagowca Apple oraz Huawei. Z jego testu wynika, że Apple A12 Bionic deklasuje Kirina 980.

Chińczycy po zaprezentowaniu nowego procesora chwalili się, że wydajność Kirina 980 jest porównywalna z A12 Bionic. W końcu obie jednostki wykonano w takim samym 7 nm procesie technologicznym. Youtuber w swoim materiale sprawdzał, jak smartfony reagują na poszczególne aplikacje, a także rozmaite gry.

Już w pierwszej rundzie Mate 20 Pro został w tyle o prawie pięć sekund. XS Max w kolejnych częściach testu powiększył swoją przewagę o dodatkowe 18 sekund. Różnica w szybkości jest widoczna na pierwszy rzut oka, jednak trzeba przyznać, że Mate 20 Pro jak na telefon z Androidem radzi sobie naprawdę nieźle.

Przeprowadzone testy potwierdzają, że Apple A12 Bionic jest najwydajniejszym procesorem na rynku. W najbliższym czasie ciężko będzie o konkurencję dla niego. Po nowym roku ma zostać zaprezentowany nowy procesor Qualcomm Snapdragon 855, który zostanie wykonany w procesie technologicznym 7 nm.

Źródło: 9to5Mac