Infinity Blade, która swoją premierę miała w grudniu 2010 roku, była jedną z chyba najbardziej przełomowych gier dla iOS, przede wszystkim za sprawą zapierającej dech w piersiach grafiki. Doczekała się następnie dwóch kolejnych części, które premiery miały w latach 2011 i 2013. Dzisiaj w nocy wszystkie one zniknęły z App Store na dobre.

Seria Infinity Blade to gry, w których użytkownik przechodził od jednego do drugiego pojedynku, sterując walką swojego bohatera za pomocą gestów wykonywanych na ekranie. Cieszyły się przez wiele lat dużą popularnością wśród użytkowników, m.in. właśnie ze względu na grafikę, która przez często określana była mianem konsolowej. Z tego też powodu gry z tej serii (w tym nigdy nie wydana Infinity Blade Dungeons) były także promowane przez Apple podczas prezentacji nowych modeli iPhone'ów, a jej pierwsza część zdobyła w 2011 roku nagrodę Apple Design Award.

Ostatecznie jednak, po ośmiu latach od premiery pierwszej, ich twórcy z Epic Games zdecydowali się wycofać je z App Store. Jak można przeczytać na blogu Epic Games, nowe projekty, nad którymi pracują, czynią utrzymanie i aktualizację serii Infinity Blade coraz trudniejszym.

Gry z serii Infinite Blade będą dalej dostępne dla osób, które kupiły je wcześniej. Będzie można je pobrać bezpośrednio z listy kupionych aplikacji.

Epic Games udostępniło też za darmo naklejki dla iMessage z serii gier Infinite Blade.

Źródło: Epic Games