Spotify pod koniec roku udostępnia użytkownikom podsumowanie pokazujące, które albumy i piosenki dany użytkownik najczęściej słuchał w ostatnich 12 miesiącach. Użytkownicy Apple Music nie znajdą tej funkcji w tym serwisie. Jednym z nich jest Pat Murray, który stworzył webowe narzędzie pozwalające na wizualizację statystyk z tego właśnie serwisu, udostępnianych przez Apple użytkownikom na specjalnej stronie poświęconej prywatności.

Wśród danych, które na zamówienie użytkownika może wygenerować Apple są także statystyki Apple Music dla poszczególnych lat. Wystarczy je zamówić od Apple, a następnie - kiedy już Apple je wygeneruje (co może trwać nawet do tygodnia) - załadować do wspomnianej aplikacji webowej.

Przedstawi ona następnie szczegółowe dane, m.in. który utwór był najczęściej odtwarzany w poszczególnych latach, ile sumarycznie czasu odtwarzana była muzyka, w którym dniu słuchano jej najdłużej oraz wykresy przedstawiające czas odtwarzania w poszczególnych miesiącach od startu Apple Music oraz w jakich godzinach każdego dnia tygodnia korzysta się z Apple Music . Jest też lista wykonawców i zespołów, których utwory były najcześciej odtwarzane.

W celu pobrania danych z Apple Music należy:
1. Wejść na stronę „Dane i prywatność” w serwisie Apple.com.
2. Kliknąć „Poproś o kopię danych”.
3. Zaznaczyć „Informacje na temat usług multimedialnych Apple” i kliknąć w przycisk „Kontynuuj”.
4. Wybrać maksymalny rozmiar pliku do pobrania (dane mogą zostać podzielone na pliki o deklarowanej wielkości) i kliknąć w „Ukończ prośbę”.

Apple poinformuje użytkownika, gdy odpowiednie dane będą już dla niego dostępne. W pobranej paczce należy następnie odszukać folder Apple Music Activity i załadować do wspomnianego narzędzia plik Apple Music Play Activity.csv.

Apple Music Analyser dostępny jest tutaj.


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple