W czerwcu tego roku firma Feral Interactive ujawniła, że pracuje nad nową odsłoną gry strategicznej Tropico, przeznaczoną na tablety firmy Apple. Dziś ogłoszono wreszcie datę jej premiery, a także udostępniono opcję zamówienia jej w przedsprzedaży w sklepie App Store.

Gry z serii Tropico pozwalają wcielić się w dyktatora rządzącego fikcyjną wyspą na Karaibach. Do zadań stawianych przed graczem należy m.in. dbanie o rozwój gospodarczy kraju, zadowolenie mieszkańców (a zwłaszcza różnych frakcji formujących się w obrębie naszego państwa) oraz stosunki dyplomatyczne z obcymi mocarstwami. Wersja dla iPada będzie bazować na trzeciej części serii, jednak wprowadzi w niej kilka usprawnień i nowych elementów. Zmieniony zostanie też interfejs użytkownika i system sterowania, tak by lepiej dostosować je do obsługi za pomocą ekranu dotykowego.

Tropico dla iPada będzie grą typu premium, w której nie znajdziemy mikropłatności. Jej premierę zapowiedziano na 18 grudnia, jednak już teraz można zamówić ją w App Store w przedsprzedaży, w cenie 54,99 zł. Do jej uruchomienia potrzebny będzie iPad piątej lub szóstej generacji albo dowolny model iPada Pro. Feral Interactive zapowiedziało też, że w przyszłym roku możemy spodziewać się wersji dla iPhone'a.

Pobierz Tropico


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.