Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że w tym roku Orange wprowadzi wsparcie dla technologi eSIM do swoich systemów. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać.

W specjalnym dokumencie, który znajduje się na stronie internetowej Orange, przedstawiono informacje dotyczące promocji związanej z wymianą kart SIM na eSIM. Dzięki niej użytkownicy będą mogli dokonać pięciu wymian fizycznej karty na wersję wirutalną za darmo w jednym miesiącu (okresie rozliczeniowym). Dodatkowo bezkosztowo będzie można wymienić kartę eSIM na inną cyfrową. Natomiast powrót do plastikowej karty będzie związany z dokonaniem odpowiedniej opłaty - 25 złotych.

Promocja przeznaczona jest dla abonentów oraz dla osób, które będą chciały skorzystać z oferty pre-paid. Warto pamiętać, że w przypadku usunięcia karty wirtualnej z telefonu nie będzie można jej odzyskać. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku zniszczenia lub kradzieży urządzenia.

Wirtualną kartę będzie można wgrać do iPhone'a XR, XS oraz do modelu XS Max. Na razie nie wiadomo czy Orange będzie oferował swoim klientom implementację karty eSIM do zegarków Apple.

Dodatkowo na stronie operatora można znaleźć informację o tym, że usługa eSIM będzie wkrótce dostępna.

eSIM w Orange

Źródło: Orange