W systemie iOS 12 istnieje możliwość wyświetlenia prognozy pogody na ekranie zablokowanego iPhone'a, po tym jak się użytkownik przebudzi i pierwszy raz spojrzy na telefon.

Opcja ta jest zaimplementowana w funkcji Nie przeszkadzać, jednak nie jest ona znana dla większości użytkowników. Nie wiadomo dlaczego amerykański producent postanowił ją „ukryć”.

Osoby, które chciałyby korzystać z wyżej wymienionej opcji powinny:

  • wejść do ustawień iOS, wybrać zakładkę Nie przeszkadzać
  • następnie aktywować Nie przeszkadzać, Wg harmonogramu oraz Pora spać. W tym miejscu należy również ustawić odpowiedni przedział czasowy
  • w kolejnym kroku trzeba wrócić do głównego okna ustawień systemowych, tapnąć na Prywatność, wejść do Usługi lokalizacyjne i przy Pogoda zezwolić na ciągły dostęp do położenia

Pogoda na ekranie zablokowanego iPhone'a

Należy pamiętać, że pogoda będzie wyświetlała się jedynie po przebudzeniu. Po zapoznaniu się z nią, system ją usunie, a następnie aktywuje ją w dniu następnym. Oczywiście zależy to od ustawionego harmonogramu. W moim przypadku ustawiona była godzina wieczorna - z powodu wpisu.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019