5 grudnia dom aukcyjny Bonhams z Nowego Jorku przeprowadzi aukcję pod tytułem „Historia Nauki i Technologii”. Jednym z przedmiotów który trafi „pod młotek” będzie napisana przez Jobsa specyfikacja komputera Apple I. W komplecie znajdują się też dwa zdjęcia polaroidowe, na jednym widać płytę główną Apple I a na drugim obraz z ekranu monitora (analogowy zrzut z ekranu? :) ) podłączonego do tego komputera.

Według informacji dostarczonych przez dom aukcyjny, notatka pochodzi z okresu po sprzedaży 50 zestawów do sklepu „Byte shop”, kiedy Jobs poszukiwał kolejnych klientów pośród znajomych. Licytowana pamiątka była podsumowaniem oferty złożonej jednemu z nich podczas wizyty w garażu Jobsa.

W specyfikacji wyszczególnione są procesory możliwe do użycia - Motorola 6800 oraz MOS 6501, 6502 z notatką rekomendującą te dwa ostatnie. Rozpisane są także inne elementy płyty głównej takie jak pamięć RAM, terminal TV, układy zawierające program obsługujące klawiaturę o nazwie „monitor” oraz dodatki w postaci zasilacza i instrukcji. Co ciekawe w ofercie zawarto także obietnicę Basica zapisanego w pamięci ROM, z czego raczej się nie wywiązano, to rozwiązanie trafiło dopiero do Apple II. Całość została wyceniona przez Jobsa na 75 dolarów i opatrzona komentarzem, że to bardzo dobry interes. Notatkę zamykają dane kontaktowe założyciela Apple.

Dom aukcyjny spodziewa się, że cena sprzedaży wyniesie pomiędzy 40000 a 60000 dolarów.

Źródło: AppleInsider