Najnowsza aktualizacja aplikacji Final Cut Pro X przynosi wsparcie dla rozszerzeń pozwalających na usprawnienie przepływu pracy dzięki wykorzystaniu innych programów i usługi.

Na obecną chwilę dostępne są tylko trzy rozszerzenia dla Final Cut Pro X od Shutterstok, Frame.io czy CatDV. Można je pobrać za darmo z Mac App Store. Kolejne mają pojawić się już niedługo.

Najnowsza aktualizacja Final Cut Pro X przynosi także nowe funkcje, m.in. możliwość jednoczesnego eksportu wielu klipów lub projektów, wysokiej jakości redukcję szumów, nowe okno widoku Comparison Viewer oraz nowe pływające okno z timecode'em.

Aktualizacji doczekały się także aplikacje towarzyszące, jak Motion i Compressor. Ta pierwsza zyskała m.in. obszerny zestaw narzędzi do oceny kolorów (koła kolorów, krzywe kolorów, krzywe barwy i nasycenia, niestandardowe tablice dekodujące kolory), nowe filtry w ruchu z w pełni konfigurowalnym efektem komiksowym, zamieniającym obraz lub wideo na kolorową lub monochromatyczną ilustrację jak z komiksu, a także nowy filtr małej palety pozwalający na przekształcanie wideo o 360 stopniach w sferyczne animacje. Compressor zyskał nowy 64-bitowy silnik, dzięki czemu program jest teraz bardziej wydajny i korzysta z całej pamięci w komputerze. Zachowano jednak wsparcie dla 32-bitowych kodeków.

Źródło: Apple