Kilka miesięcy temu Cloudflare uruchomiło publiczny, szybki i bezpieczny (ich zdaniem w pełni anonimowy) serwer DNS pod adresem 1.1.1.1. Teraz, dzięki nowej aplikacji dla iOS można szybko przełączyć się na niego bez wchodzenia w ustawienia WiFI.

Cloudflare zapewnia, że publiczna usługa DNS dostępna pod adresem 1.1.1.1 jest nie tylko szybsza od innych publicznych serwerów tego typu (w tym od publicznego DNS-a Google), ale co ważne chroni dane użytkowników, które zbierane przez niektórych usługodawców (np. adresy odwiedzonych stron internetowych) wykorzystywane są do dostarczania odpowiednio sprofilowanych treści reklamowych.

Publiczny DNS pod adresem 1.1.1.1 (oraz 1.0.0.1) można ustawić na każdym urządzeniu. Cloudflare wydało wczoraj darmową aplikację dla iOS i Androida, pozwalającą na szybkie przełączenie się na niego, bez potrzeby grzebania w ustawieniach sieci WiFi.

1111

Program 1.1.1.1 instaluje profil VPN na urządzeniu użytkownika, a następnie automatycznie aktywuje tego typu bezpieczne szyfrowane połączenie korzystające już ze wspomnianego publicznego serwera DNS.

Więcej informacji o publicznym DNS 1.1.1.1 dostępnych jest tutaj.

Aplikacja 1.1.1.1 dla iOS dostępna jest w App Store za darmo.