Zanim studio Niantic połączyło siły z Nintendo by stworzyć szalenie popularne Pokémon GO, ich największym hitem była terenowa gra Ingress. Teraz doczekała się ona nowej, odświeżonej wersji, zatytułowanej Ingress Prime.

W grze Ingress Prime gracze wcielają się w agentów dwóch rywalizujących ze sobą frakcji, Oświeconych i Ruchu Oporu, walczących o kontrolę nad otwierającymi się w różnych miejscach tajemniczymi portalami, za pośrednictwem których do naszego świata przedostaje się tajemnicza substancja, znana jako XM, wpływająca na umysły osób mających z nią styczność. Podczas gdy Ruch Oporu postrzega ją jako zagrożenie dla ludzkości, Oświeceni uważają, że może ona pomóc nam osiągnąć kolejny etap rozwoju.

Ingress Prime różni się od oryginalnego Ingress przede wszystkim odświeżonym i usprawnionym interfejsem użytkownika. Dodano w niej też nowy samouczek, mający ułatwić wejście w świat gry początkującym agentom. Podstawowe elementy rozgrywki, czyli przejmowanie portali i łączenie ich ze sobą, pozostały jednak niezmienione.

Ingress Prime stanowi też niejako restart całej fabularnej otoczki budowanej wokół oryginalnego Ingressa przez ostatnie sześć lat, która w pewnym momencie stała się na tyle zawiła, że nawet aktywni gracze mogli mieć problem z nadążeniem za biegiem wydarzeń. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, nowa historia będzie opowiadana m.in. za pośrednictwem filmów publikowanych w serwisie YouTube oraz informacji pojawiających się w samej grze, a poczynania społeczności graczy będą miały w pewnym stopniu wpływ na jej rozwój. W przyszłym roku w serwisie Netflix pojawi się też serial animowany powiązany z fabułą gry.

Gra Ingress Prime dostępna jest do pobrania z App Store za darmo, jednak oferuje ona opcjonalne mikropłatności.

Pobierz Ingress Prime