Serwis Macworld porównał wydajność najnowszego iPhone'a XR do innych telefonów Apple. Z testów przeprowadzonych w serwisie Geekbench 4 wynika, że nowy telefon jest tak samo wydajny, jak iPhone XS i iPhone XS Max.

iPhone XR jest wyposażony w procesor Apple A12 Bionic z 3GB pamięcią RAM. iPhone XS i iPhone XS Max dysponują taką samą jednostką, jednak w odróżnieniu od telefonu z ekranem LCD mają 4GB RAM-u. Mogłoby się wydawać, że to wpłynie na lepszą wydajność urządzeń.

Testy przeprowadzone przez Macworld w Geekbench 4 rozwiewają wszelkie wątpliwości. Wyniki uzyskane przez XR-a są minimalnie lepsze niż w modelu XS i XS Max. Tak małe różnice w codziennym użytkowaniu nie będą zauważalne, dlatego pod względem wydajności jest zdecydowany remis. Jednocześnie iPhone XR znacznie wyprzedził iPhone'a X, który dysponuje procesorem Apple A11 z 3GB pamięcią RAM z roku ubiegłego.

Macworld przeprowadził także testy pracy na baterii. iPhone XR mimo ekranu o przekątnej 6,1 cala osiągnął najlepszy wynik. Akumulator o pojemności 2942 mAh rzeczywiście daje radę. Na drugiej pozycji znalazł się iPhone XS Max, który ma baterię o pojemności 3174 mAh, jednak w jego przypadku duży, 6,5-calowy ekran OLED znacząco pożera energię.

Źródło: 9to5Mac za Macworld