Zgodnie z przewidywaniami, podczas dzisiejszej imprezy Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air. Komputer został wyposażony w ekran Retina o przekątnej liczącej 13,3".

Mimo większego ekranu komputer jest o 17 procent mniejszy od starego MacBooka Air 13".

Nowy MacBook Air wyposażony został w nową klawiaturę o konstrukcji motylkowej trzeciej generacji - dobrze znaną użytkownikom nowych MacBooków Pro i 12-calowych MacBooków - oraz dwa porty USB-C i czytnik linij papilarnych Touch ID umieszczony w prawym górnym rogu klawiatury.

Nowy MacBook Air wyposażony jest w dodatkowy procesor T2 zarządzający bezpieczną enklawą, pamięcią SSD, kamerą FaceTime i dźwiękiem.

Komputer został wyposażony w procesor Intel Dual Core i5. Może on też obsłużyć do 16 GB pamięci RAM. W środku może znaleźć się pamięć masowa SSD o pojemności do 1,5 TB. Dysk SSD w nowym MacBooku Air jest o 60 procent szybszy od poprzednika.

Bateria w nowym Airze zapewnia 12 godzin przeglądania sieci i 14 godzin oglądania filmów w iTunes.

Podstawowa wersja wyposażona jest w 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci SSD. MacBook Air w tej wersji kosztuje 5999 złotych. Można go zamawiać już dzisiaj. Dostawa przewidziana jest na 6 listopada.