Całkiem niedawno porównano aparaty iPhone'a XS oraz Google Pixela 3 XL. Tym razem pod lupę telefony wziął AppleInsider, który postanowił sprawdzić wydajność urządzeń.

W aplikacji Geekbench iPhone XS Max w testach jednego rdzenia uzyskał niemal dwukrotnie wyższy wynik niż Google Pixel 3, 4816 punktów do 2393 punktów mówi samo za siebie. W testach wielu rdzeni różnica jest już mniejsza, ale XS Max wciąż wygrywa z wynikiem 11584 punktów do 8312 punktów.

W teście grafiki iPhone XS Max uzyskał 22 278 punktów, natomiast Google Pixel 3XL 13 845 punktów.

Redaktorzy postanowili zestawić wyniki z drugą aplikacją, czyli dobrze znanym wszystkim Antutu. Ostatecznie iPhone XS Max uzyskał 363,687 punktów. Google Pixel 3XL musiał po raz kolejny uznać wyższość swojego rywala. Wynik 284,546 punktów jest dużo, dużo niższy od flagowca z Cupertino. iPhone pobił Pixela 3 w praktycznie wszystkich testach, za wyjątkiem pamięci.

W teście Antutu HTML 5 iPhone XS Max miał wynik o 35 proc. lepszy od telefonu Google.

Sprawdzono również jak telefony poradziły sobie w pomiarze Octane 2.0. iPhone wykręcił wynik niemal trzykrotnie wyższy od Pixela 3XL.

W ostatnim starciu odpalono GFXBench Open GL. iPhone XS podczas odtwarzania Manhattan Offscreen uzyskał 120 kl./s, natomiast Pixel 3XL 83 kl./s.

Testy syntetyczne nie dały szans Google Pixelowi 3XL. Jednak czy w codziennym użytkowaniu ta różnica będzie aż tak zauważalna? O tym przekonamy się, gdy smartfon trafi do oficjalnej sprzedaży.

Źródło: AppleInsider