W związku z piątkowym rozpoczęciem przedsprzedaży iPhone'a XR, rozmowę z Phillem Schillerem na temat tego urządzenia przeprowadził Chris Velazco, redaktor serwisu Engadget. Najciekawsze fragmenty wywiadu przedstawiamy poniżej. Całą rozmowę przeczytać można tutaj.

CV: Co oznacza „R” w nazwie iPhone'a XR?

PS: Uwielbiam samochody i inne szybkie rzeczy, a „R” i „S” to litery używane do oznaczenia sportowych samochodów, które są naprawdę wyjątkowe.

CV: Jak iPhone X wpłynął na powstanie tegorocznych modeli smartfonów Apple?

PS: Wiele lat pracowaliśmy nad technologią, która miała być przyszłością iPhone'ów. Wprowadzenie jej w ubiegłym roku było ogromnym wyzwaniem dla naszych inżynierów. Okazała się ona dużym sukcesem, dlatego musieliśmy rozwinąć tę linię i uczynić ją dostępną dla jak największego grona konsumentów.

CV: Czy iPhone XR to nadal „najlepszy telefon”?

PS: Nie myślimy o kategoriach. Uważamy, że technologia wykorzystana w iPhonie X oraz radość, którą daje ona użytkownikom to coś fantastycznego. Staramy się udostępnić ją jak największej liczbie osób, w sposób, który nadal czyni z XR'a najlepszy telefon.

PS zapytany o obawy związane z małą rozdzielczością iPhone XR : „Sądzę, że jedynym sposobem oceny ekranu jest spojrzenie na niego. Jeśli nie możesz zobaczyć pikseli, to liczby nie mają znaczenia”.

Przedsprzedaż iPhone'ów XR rozpoczęła się 18 października. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się tydzień później.

Źródło: MacRumors