Serwis MacRumors postanowił sprawdzić czy Google Pixel 3XL ma rzeczywiście lepszy aparat od iPhone'a XS Max. Przykładowe zdjęcia znajdziecie w naszym wpisie.

Dziennikarz MacRumors postanowił przetestować oba telefony w różnych warunkach oświetleniowych tak, aby uzyskać jak najlepsze porównanie. Oba telefony prezentują bardzo zbliżoną jakość, jednak fotografie wykonywane w trybie portretowym za pomocą iPhone'a XS Max mają lepiej rozmyte tło, a także prezentują większą szczegółowość.

Google Pixel 3XL miał deklasować iPhone'a w miejscach, gdzie dociera nieco mniej światła. W praktyce okazuje się, że to zdjęcia wykonane telefonem Google'a mają więcej szumów.

Zdjęcia z iPhone'a XS prezentują również większe nasycenie kolorów, a także nieco cieplejszą barwę. Szczególnie jest to widoczne podczas wykonywania zdjęć w pomieszczeniach.

Tryb Smart HDR iPhone'a oraz HDR+ Google Pixela 3XL wypadły bardzo dobrze, jednak minimalną przewagę miał telefon z Cupertino. Testy udowodniły, że jest on w stanie zapewnić większą szczegółowość, a także zapobiec prześwietleniom jasnych partii zdjęcia.

W porównaniu przednich kamer górą lepiej wypadł szerokokątny obiektyw Google Pixela 3XL. iPhone XS Max, mimo nieco węższego pola widzenia nie odbiega znacząco od swojego konkurenta. Przyznam, że nie jestem zwolennikiem szerokokątnych obiektywów, dlatego w mojej ocenie iPhone w żadnym stopniu nie odstaje.

Jak widać w porównaniu ciężko wyłonić zwycięzcę. Wydaje mi się, że iPhone XS Max wypadł trochę lepiej, jednak ostateczny werdykt powinien wydać każdy z osobna. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości udostępnione przez MacRumors możecie podejrzeć tutaj.

Źródło: MacRumors