Różnica zysków między Google Play a App Store znacząco zwiększyła się w trzecim kwartale 2018 roku. Według raportu Sensor Tower Apple zarobiło o 95% więcej ze sprzedaży aplikacji i gier.

Dokładnie 12 miliardów dolarów Apple zyskało na sprzedaży aplikacji w 3Q2018. W tym samym okresie sklep Play zanotował zyski na poziomie 6,2 miliarda dolarów. Oba serwisy zyskały przeszło 20% w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, jednak różnica dochodów między platformami jest największa conajmniej od 2014 roku, kiedy Sensor Tower rozpoczął pomiary Google Play.

Mimo większych zysków ze sprzedaży to Google Play wciąż pozostaje liderem pobrań aplikacji i gier. W minionym kwartale użytkownicy Androida pobrali 19,5 miliarda programów, a smartfony i tablety z iOS pobrały łącznie 7,6 miliarda aplikacji.

Źródło: SensorTower


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.