Touch Foo było dwuosobowym fińskim studiem, znanym za sprawą sympatycznych platformówek Soosiz i Swordigo. Jakiś czas temu postanowiło ono jednak powiększyć swój zespół o nowych pracowników, zmieniając przy okazji nazwę na Direlight. Dziś w App Store pojawiła się ich pierwsza gra wydana już pod nowym szyldem.

Grimvalor to gra platformowa z elementami hack & slash, utrzymana w konwencji mrocznego fantasy. Gracz wciela się tu w samotnego wojownika (bądź wojowniczkę), którego zadaniem jest odkrycie, co stało się z Vallaris - odciętym od reszty świata królestwem, którego władca zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, a wszyscy mieszkańcy zamienili się w potwory. W trakcie tych poszukiwań przyjdzie nam odwiedzić wiele lokacji typowych dla wspomnianej stylistyki, od pełnych niebezpieczeństw lochów i podziemi, przez mroczne lasy i pokryte śniegiem góry, aż po ruiny miast i zamków.

Pod względem mechaniki rozgrywki mamy tu do czynienia z dość klasyczną platformówką, w której przyjdzie nam biegać, skakać, wspinać się, walczyć z hordami przeciwników (w tym kończącymi poszczególne etapy bossami) a od czasu do czasu nawet rozwiązać jakąś prostą zagadkę. Pokonując kolejne wyzwania stopniowo rozwijamy też umiejętności naszej postaci i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie. Gra oferuje zarówno sterowanie za pomocą ekranu dotykowego jak i możliwość skorzystania z kontrolera MFi.

Gra Grimvalor dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 27,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy mikropłatności ani reklam.

Pobierz Grimvalor


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.