Opera zaprezentowała nową przeglądarkę dedykowane na urządzenia mobilne z systemem iOS. Do pobrania ma zachęcać prostym interfejsem, wysokim poziomem bezpieczeństwa, a także dopasowaniem do bezramkowych ekranów.

Głównym założeniem twórców podczas projektowania przeglądarki było stworzenie prostego interfejsu, który pozwoli na błyskawiczne przeglądanie stron w biegu.

Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny pasek, który za pomocą jednej ręki umożliwia uzyskanie bezpośredniego dostępu do wyszukiwarki czy otwartych kart. Przycisk można również przeciągnąć do góry ekranu. Funkcja Flow pozwala na przesyłanie treści z telefonu na komputer. Współpraca z aplikacją dostępną na macOS, Windowsa czy Linuxa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Po pierwszych chwilach z przeglądarką muszę przyznać, że wygląda ona bardzo fajnie, a przycisk do przełączania pomiędzy kartami czy skanowaniem kodów QR jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Jedyne czego brakuje to wsparcia dla 3D Touch. Korzystanie z przeglądarki byłoby jeszcze przyjemniejsze.

Opera Touch jest dostępna do pobrania w AppStore.

Źródło: MacRumors, Opera