Szef Androida oraz vice prezes Google Andy Rubin, przedstawili właśnie liczbę aktywacji urządzeń z Androidem. Ta liczba sięgnęła już 700 000 aktywacji dziennie.

Te informacje zostały przekazane publicznie na profilu Google+ szefa Android’a.

„For those wondering, we count each device only once (ie, we don't count re-sold devices), and "activations" means you go into a store, buy a device, put it on the network by subscribing to a wireless service.”

Liczba dziennych aktywacji urosła z 500 000 urządzeń w lipcu do 700 000. Jest to wielki postęp dla Androida. Smartfony z systemem Google przejęły teraz 53 procent rynku telefonów. Dla porównania iPhone posiada 29 procent. Jak na jedno urządzenie rocznie to naprawdę dobry wynik w porównaniu ze „stertą” Androidów.

Na szczęście jak na razie Apple stoi na czele jeżeli chodzi o rynek tabletów. W trzecim kwartale tego roku iPad posiadał 61,5 procent rynku. Po pojawieniu się oraz dużej sprzedaży Amazon Kindle Fire w ostatnim kwartale, przewidywany jest spadek udziałów iPad’a w rynku tabletów do 59 procent.

Co można powiedzieć o Apple, firma już od października zeszłego roku nie prowadzi aktualizacji na temat dziennej liczby aktywacji urządzeń z iOS. Można wspomnieć, że Tim Cook, obecny CEO Apple, poinformował o ilości sprzedanych urządzeń z iOS z trzeciego kwartału, która sięgnęła 250 milionów urządzeń.

Źródło: AppleInsider, Google+