Na stronie Apple opublikowano dziś fragmenty pierwszych recenzji iPhone'a XS i XS Max, których autorami są redaktorzy popularnych serwisów internetowych. To już tradycja, że Apple przekazuje dziennikarzom nowe smartfony krótko przed rozpoczęciem ich sprzedaży.

Recenzje, których fragmenty opublikowane zostały w komunikacie prasowym Apple pierwotnie pojawiły się między innymi w takich serwisach jak: Mashable, TechCrunch, Daring Fireball, The New York Times, Tom's Guide, Dailymail oraz TechRadar.

John Gruber z Daring Fireball w swojej recenzji pochwalił aparat iPhone'a i oprogramowanie, które go wspiera. Według niego nowy smartfon Apple może śmiało konkurować z aparatami fotograficznymi. Przewaga iPhone'a polega jednak na tym, że w przeciwieństwie do aparatu fotograficznego, zazwyczaj znajduje się on w kieszeni. Poza tym posiada on inne funkcje, standardowe dla smartfona.

Dziennikarze The New York Times zwrócili uwagę na rozmiar ekranu iPhone'a XS Max oraz fakt, że jego gabaryty są takie same jak w przypadku modeli „z Plusem”.

Na łamach portalu Tom's Guide, opisano testy wydajności nowych smartfonów Apple, a dokładniej nowych procesorów A12. Transkodowanie dwuminutowego filmu zajęło iPhone'owi 39 sekund. W przypadku Samsunga S9 + ten sam proces trwał 2 minuty i 32 sekundy.

Apple skupiło się na pozytywnych aspektach recenzji, ale większość recenzentów pozytywnie oceniła nowe modele iPhone'ów ze szczególnym uwzględnieniem lepszego aparatu, większego ekranu i bardziej wydajnego procesora.

Więcej fragmentów recenzji oraz linki do ich pełnych treści znaleźć można na stronie Apple.

Źródło: MacRumors