Apple wydało wczoraj wersję beta systemu iOS 12.1. W kodzie nowych systemów operacyjnych deweloperzy często znajdują informacje a temat nowych funkcji i urządzeń, które wkrótce pojawią się na rynku. Nie inaczej było w tym przypadku.

W kodzie aplikacji Setup, uruchamianej podczas konfigurowania nowego urządzenia znaleziono odniesienia do iPad'a "2018 fall". Nie było ich w poprzedniej wersji aplikacji. Poprzednia wersja zawierała tylko informację o „iPhone'ach 2018”. Oznacza to, że aplikacja Setup jest aktualizowana w celu zaprezentowania nowych gestów dostępnych w tym modelu iPada.

Co więcej, z linijek kodu systemu wynika, że jedną z nowych funkcji będzie synchronizacja Memoji za pośrednictwem iCloud. Do tej pory funkcja taka nie miała zastosowania, ponieważ Memoji dostępne były tylko na iPhonie. Sugeruje to, że nowe iPada wyposażone będą w kamerę TrueDepth, a użytkownicy synchronizować będą mogli swoje awatary pomiędzy tymi urządzeniami.

Prezentacja nowych tabletów może odbyć się w październiku. W tym terminie organizowane były takie wydarzenia w poprzednich latach.

Źródło: 9To5Mac


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.