Apple wydało wczoraj wersję beta systemu iOS 12.1. W kodzie nowych systemów operacyjnych deweloperzy często znajdują informacje a temat nowych funkcji i urządzeń, które wkrótce pojawią się na rynku. Nie inaczej było w tym przypadku.

W kodzie aplikacji Setup, uruchamianej podczas konfigurowania nowego urządzenia znaleziono odniesienia do iPad'a "2018 fall". Nie było ich w poprzedniej wersji aplikacji. Poprzednia wersja zawierała tylko informację o „iPhone'ach 2018”. Oznacza to, że aplikacja Setup jest aktualizowana w celu zaprezentowania nowych gestów dostępnych w tym modelu iPada.

Co więcej, z linijek kodu systemu wynika, że jedną z nowych funkcji będzie synchronizacja Memoji za pośrednictwem iCloud. Do tej pory funkcja taka nie miała zastosowania, ponieważ Memoji dostępne były tylko na iPhonie. Sugeruje to, że nowe iPada wyposażone będą w kamerę TrueDepth, a użytkownicy synchronizować będą mogli swoje awatary pomiędzy tymi urządzeniami.

Prezentacja nowych tabletów może odbyć się w październiku. W tym terminie organizowane były takie wydarzenia w poprzednich latach.

Źródło: 9To5Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019