Na tegorocznym Apple Special Event zaprezentowano nowe iPhone'y oraz zegarki Apple Watch. Jednak fani oczekiwali pojawienia się nowych iPadów Pro, odświeżonego Maca Mini czy Macbooka Air. Jest jeszcze szansa, że te urządzenia jednak zadebiutują w tym roku.

iPad Pro

O tym, że Apple pracuje nad nowymi iPadami Pro jest już niemal pewne. Patrząc na informację, jakie trafiają do sieci prawdopodobnie zobaczymy urządzenia wyposażone w ekran pozbawiony ramek, a także kamerę TrueDepth umożliwiającą odblokowywanie za pomocą twarzy. Prawdopodobnie nowe tablety byłyby dostępne w wersji 11-calowej i 12,9-calowej. Niestety, ale wiele osób oczekiwało, że ich premiera będzie miała miejsce podczas tegorocznej konferencji.

Mac Mini

Apple miało zaprezentować odświeżonego Maca Mini, który byłby skierowany do profesjonalnych użytkowników. Na temat komputera firma z Cupertino póki co nie powiedziała ani słowa, więc pozostaje czekać. Czy w końcu doczekamy się miniaka z mocniejszymi podespołami? Mam nadzieję, że tak!

Następca Macbooka Air

Macbook Air, mimo że ma już parę lat na karku wciąż sprzedaje się świetnie, mimo że amerykański producent nie odświeżył go o nowe podzespoły. Nowy laptop miałby być bardzo podobny do obecnej generacji, jednak największą zmianą miałby być ekran Retina i nowe procesory. Nie jest wykluczone, że do Macbooków zostanie wykorzystany najnowszy procesor od Intela Whiskey Lake.

Airpower

Apple w ubiegłym roku zapowiedziało ładowarkę AirPower i słuch po niej zaginął. Wszyscy zainteresowani jej zakupem liczyli, że Tim Cook zaprezentuje ją podczas wrześniowej konferencji. Najnowsze doniesienia mówią o problemach inżynierów z nadmiernym przegrzewaniem. Na ten moment nie wiadomo czy kiedykolwiek doczekamy się ładowarki w sprzedaży.

Odświeżone komputery iMac

Ostatnie odświeżenie stacjonarnych iMaców miało miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Na temat planów odświeżenia tych komputerów nie ma zbyt wielu informacji, dlatego nie wiadomo czy Apple w ogóle zdecyduje się na zastosowanie nowszych procesorów. Producent raczej nie zdecyduje się na drastyczne zmiany, ale pojawienie się procesorów Intela 8 generacji, ulepszone GPU a także zastosowanie czipa T2 znanego z iMaców Pro byłoby miłą wiadomością dla użytkowników.

Źródło: MacRumors